İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Sayfayı Değiştirin

Fibabanka Hakkında

Fibabanka Hakkında

Fiba Grup bünyesine 27 Aralık 2010 tarihinde katılan Fibabanka, "Anlarız hızla, çözeriz hızla" misyonu ve müşterilerinin ayağına giden banka anlayışıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Fibabanka, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya başta olmak üzere Türkiye'de toplam 52 şubesi ve yaklaşık 1.600 çalışanı ile kurumsal, ticari, KOBİ, bireysel, tarım ve özel bankacılık alanlarında faaliyet göstermektedir.

Fibabanka, hızlı ve kolay bankacılık çözümleriyle şubelerinin yanı sıra fibabanka.com.tr, 444 88 88 Telefon Bankacılığı, İnternet ve Mobil Bankacılık kanalları ve sosyal medya hesapları aracılığıyla müşterilerinin yanında yer almaktadır. Fibabanka’nın iştirakleri Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. ve Finberg Araştırma Geliştirme ve Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş.’tir.

23 Ekim 2015 tarihli Hissedarlık Sözleşmesi’yle International Finance Corporation (IFC) ve European Bank for Reconstruction and Development’ın (EBRD) Fibabanka’ya hissedar olmasına yönelik ilk adım atılmış ve 21 Aralık 2015 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonucunda, Fibabanka’nın hissedarı olmuşlardır. Hissedarların her birinin Fibabanka'daki güncel pay oranı %8,96 olarak belirlenmiştir.

Gelişmelere ek olarak 3 Haziran 2016 tarihli Hissedarlık Sözleşmesi’yle TurkFinance B.V.'nin %9,95 pay oranıyla Fibabanka'ya hissedar olmasına yönelik ilk adım atılmıştır ve 31 Ağustos 2016 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonucunda, TurkFinance B.V. de Fibabanka’nın hissedarı olmuştur.

Fibabanka, dijitalleşme vizyonu, tabana yaygın bankacılık anlayışı, mutlu çalışan ve müşteriler yaratmak hedefleriyle Türkiye'nin en sevilen bankası olmak için ürün, servis ve hizmetlerini geliştirmeyi hızla sürdürmektedir.