İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
FibaFX
Sayfayı Değiştirin

FibaFX

Döviz ve kıymetli maden alım satım işlemlerinizi FibaFX ile Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan kolayca gerçekleştirin. Henüz müşterimiz değilseniz, Görüntülü Bankacılık ile Fibabanka Mobil’den evraksız, imzasız kurye beklemeden anında müşterimiz olun.

 • FibaFX
 • Sıkça Sorulan Sorular

FibaFX Nedir?

FibaFX, Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan kolayca erişim sağlayabileceğiniz, döviz ve kıymetli maden alım satım işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebileceğiniz bir yatırım özelliğidir. FibaFX ile tüm Fibabanka müşterileri, Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımız üzerinden döviz/kıymetli maden alım satım işlemlerini hızlı, kolay ve güvenle gerçekleştirebilirler.

FibaFX’e Nasıl Ulaşabilirim?

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra İşlemler menüsünden FibaFX’e kolayca ulaşabilirsiniz.

Fibabanka QR KoduFibaFX ile Neler Yapabilirim?

FibaFX ile ilgili merak ettiklerinizi aşağıda yer alan video ve işlem adımlarından inceleyebilirsiniz.

Kurlar sayfasına giriş yaparak anlık kur izlemesi yapabilirsiniz. “KURLARI DÜZENLE” butonunu tıklayarak takip listenizi oluşturabilirsiniz.

Kur İşlem EkranıKurları Düzenleme Ekranı

İşlem yapmak için “AL ve SAT” butonlarına basarak, istediğiniz döviz ve kıymetli maden alım&satım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kur İşlem Ekranı

“ALARM EKLE” özelliği ile seçtiğiniz döviz ve kıymetli maden cinsi için hedeflediğiniz kur bilgisini kaydedebilir ve kur bilgisi istediğiniz seviyeye ulaştığında bildirim alabilirsiniz.

AlarmAlarm

“EMİR EKLE” özelliği ile istediğiniz döviz ve kıymetli maden cinsi için beklediğiniz kur seviyesinden alım için emir ekleyebilirsiniz. FibaFX sizin yerinize kur seviyesini takip eder ve emrinizi otomatik olarak gerçekleştirir ve size bildirir.

Emir EkranıEmir Ekranı

“HABERLER” bölümü ile piyasadaki güncel haberleri takip edebilirsiniz.

HaberlerHaberler

Önemli Bilgiler

 • FibaFX, hafta içi 5 gün 24 saat canlı piyasa takibi yaparak çalışmaktadır. Hafta sonu kapalı olan FibaFX, pazartesi günleri tekrar kullanıma açılıp her pazartesi günü saat 01.00'de, altın ve gümüş ise 02:00'de kullanıma açılmaktadır. (Kış saati/Dünya saati uygulamalarına göre değişkenlik gösterebilir.)
 • Her gece 00.00-01.00 saatleri arasında yurt dışı piyasasının kapalı olması sebebiyle emtia (altın ve gümüş) fiyatı alınamamakta ve bu saatler arasında işlem yapılamamaktadır.
 • Ayrıca yurt dışında resmi tatil veya herhangi bir piyasayı etkileyen durum söz konusu olduğunda FibaFX'te fiyat kesintileri yaşanabilmektedir. FibaFX'te işlem yapılamaması durumunda; döviz, altın ve gümüş işlemleri Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Yatırım Menüsü'nden veya 444 888 88 Telefon Bankacılığımızdan yapılabilmektedir.
 • FibaFX’in hafta sonu kapalı olmasından dolayı, Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdaki Yatırım Menüsü’nde yer alan Döviz ile Altın ve Gümüş alım&satım sekmelerinden işlem yapabilmeniz için hafta sonu tekrar kullanıma açılacaktır. Pazartesi günü ise FibaFX’in işleme açılmasıyla birlikte Yatırım Menüsü’ndeki Döviz ile Altın ve Gümüş alım&satım sekmelerinden işlem yapmaya tekrar kapalı olacaktır.
 • Yatırım menüsü açılış ve kapanış saatleri aşağıdaki gibi olacaktır:
  Açılış: Her Cuma 23:45
  Kapanış: Her Pazar gününü Pazartesi’ye bağlayan gece 01:00
 • FibaFX çalışma saatleri ise aşağıdaki gibidir;
  Pazartesi 01:00 ile Cuma 23:50 arasındadır.

FibaFX ile hangi saat aralıklarında alım satım yapabilirim?

Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma günleri 5 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz.

FibaFX’te kaç işlem için alarm kurabilirim?

Herhangi bir işlem için adet sınırı bulunmamaktadır.

Alarm kurma işlemi, ileri tarih için yapılabilir mi?

Evet. Alarm kurarken istenilen gün için tarih seçimi yapabilirsiniz.

Zincir Emir’de kaç adet sıralı emir verilebilir?

Zincir Emir’de 2 adet sıralı emir verebilirsiniz.

Hesapta bakiye olmaması durumunda emir verilebilir mi?

Sadece Limit Emir’de ileri bir tarih için emir verebilirsiniz. Emrin gerçekleşeceği zaman sistem işlem karşılığı bakiyenizi kontrol eder. İlgili tutarın hesabınızda olmaması durumunda işlemi yapmaz ve emrinizi iptal eder. Bakiye yeterliyse işleminiz gerçekleşir. Bu işlem Market (anlık) Emir’de yapılamaz.

FibaFX ile Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarındaki döviz ve kıymetli maden alım satım kur bilgileri farklı mıdır?

Evet, farklıdır. FibaFX anlık kur bilgisi vermektedir. Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdaki alım satım menüsündeki kurlar ise yaklaşık 3 dakikalık gecikmeli kurlardır. Dolayısıyla kurlar değişkenlik gösterebilir.

FibaFX’teki işlem limitlerine müdahale edebiliyor mu? Döviz ve altın alım limitleri nelerdir?

FibaFX’te de döviz ve kıymetli madem alım satım işlem limitlerine müdahale edilememektedir. Limitlere https://www.fibabanka.com.tr/internet-sube adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

FibaFX’te makas aralıkları sabit midir?

Hayır. FibaFX’te makas aralıkları anlık olarak değişmekte olup, sabit bir aralık değeri bulunmamaktadır.

FibaFX’te Kiraz Hesap’ım ile işlem yapabilir miyim? Kiraz Hesap faizi kazanmaya devam edebilir miyim?

Evet, Kiraz Hesap’ınızla FX işlemi yapabilirsiniz, hesabınızda kalan bakiye üzerinden faiz kazanırsınız.

Hangi durumlarda FibaFX’te kesinti yaşarım. Bunun sebebi ne olabilir?

FibaFX, hafta içi 5 gün 24 saat canlı piyasa takibi yaparak çalışmaktadır. Hafta sonu kapalı olan FibaFX, pazartesi günleri tekrar kullanıma açılıp her pazartesi günü saat 01.00'de, altın ve gümüş ise 02:00'de kullanıma açılmaktadır. (Kış saati/Dünya saati uygulamalarına göre değişkenlik gösterebilir.)

Her gece 00.00 - 01.00 saatleri arasında yurt dışı piyasasının kapalı olması sebebiyle emtia (altın ve gümüş) fiyatı alınamamakta ve bu saatler arasında işlem yapılamamaktadır.

Ayrıca yurt dışında resmi tatil veya herhangi bir piyasayı etkileyen durum söz konusu olduğunda FibaFX'te fiyat kesintileri yaşanabilmektedir. FibaFX'te işlem yapılamaması durumunda; döviz, altın ve gümüş işlemleri Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Yatırım Menüsü'nden veya 444 888 88 Telefon Bankacılığımızdan yapılabilmektedir.