İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu
Hüsnü M. ÖZYEĞİN
Hüsnü M. Özyeğin
Yönetim Kurulu Başkanı
Özgeçmiş
1944 doğumlu olan Hüsnü M. Özyeğin, Robert Kolej’in ardından Oregon State University İnşaat Bölümü’nü bitirmiş, Harvard Business School’da İşletme Yüksek Lisansı yapmıştır. 1974-1984 yılları arasında Pamukbank T.A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. 1984-1987 yılları arasında Yapı Kredi Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Genel Müdürlük Görevlerinden sonra 1987 yılında Finansbank A.Ş.’yi kurmuştur. Finansbank A.Ş’nin kuruluşundan 2010 yılına kadar Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hüsnü M. Özyeğin, sahip olduğu örnek sosyal sorumluluk bilinciyle, çok sayıda sosyal yatırım gerçekleştirmiştir. Hüsnü M. Özyeğin, 1990 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiği Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nın yanı sıra 1993 yılında kurulan AÇEV Mütevelli Heyeti Üyeliği ve 2007 yılında kurulan Özyeğin Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevlerini yürütmeyi sürdürmektedir. Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini halen sürdüren Hüsnü M. Özyeğin, ayrıca mezunu olduğu Harvard Business School’da Dekan Danışma Kurulu Üyesi’dir.
Fevzi BOZER
Fevzi Bozer
Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Denetim Komitesi Başkanı ve Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı
Özgeçmiş
1955 doğumlu olan Fevzi Bozer, Indiana University İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından Roosevelt University’de aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1984-1988 yılları arasında Citibank’te çalışan Bozer, 1988 yılında Şube Müdürü olarak Finansbank A.Ş.’ye katılmıştır. 1991-1993 yılları arasında Finansbank Suisse’te (Yeni adıyla Credit Europe Bank Suisse S.A.), 1995-1999 yılları arasında Finansbank A.Ş.’de Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür. 1999-2006 yılları arasında görevine Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak devam eden Bozer, 1997 yılından itibaren Fiba Grubu yurt dışı bankaları ve Fiba Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Bozer’in halen üstlenmiş olduğu diğer görevler arasında, Fibabanka A.Ş. Denetim Komitesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanlığı yer almaktadır.
İsmet Kaya ERDEM
İsmet Kaya Erdem
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş
1928 doğumlu olan İsmet Kaya Erdem, Marmara Üniversitesi’ndeki öğreniminin ardından 1961-1999 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı, Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı, Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanlığı ve TBMM Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2000 yılında Fiba Grubu’na katılan İsmet Kaya Erdem, Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.
Mehmet GÜLEŞCİ
Mehmet Güleşci
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş
1962 doğumlu olan Mehmet Güleşci, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından aynı fakültede yüksek lisansını tamamlamıştır. 1984-1996 yılları arasında Ernst&Young’ın İstanbul ve Boston ofislerinde Sorumlu Ortak olarak çalışan Güleşçi, Türkiye’den ve ABD Massachusetts’den CPA belgeleri almıştır. Sorumlu Ortak olarak çalışırken, 1997 yılı başında Finansbank’a Mali Kontrol ve Planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış ve 2009 yılı sonuna kadar Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görev yapmıştır. Halen Fiba Grubu’nda Grup CFO görevini yürütmekte olan Güleşci, Grubun yurt dışı ve yurt içi finans ve finans dışı yatırımlarının yönetim kurullarında yer almasının yanı sıra Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.
Mevlüt Hamdi AYDIN
Mevlüt Hamdi Aydın
Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Üyesi
Özgeçmiş
1957 doğumlu olan Mevlüt Hamdi Aydın, ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1983-1989 yılları arasında Akbank’ta Müfettiş olarak görev yapmasının ardından 1989 yılında Finansbank’a Teftiş Kurulu Başkanı olarak katılmıştır. 1992-1995 yılları arasında Finansbank Teftiş Kurulu Başkanı ve İnsan Kaynakları Grup Başkanı, 1995 yılından itibaren 9 yıl boyunca İnsan Kaynakları’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Aydın, Ocak 2013’ten itibaren Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.
Memduh Aslan Akçay
Memduh Aslan Akçay
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş
1965 doğumlu olan Memduh Aslan Akçay, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirmesinin ardından University of Illinois’da Ekonomi Politikası dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1990-1993 yılları arasında Etibank’ta, 1993-2000 yılları arasında ise Devlet Planlama Teşkilatı’nda çalışmıştır. 2001-2004 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Ekonomik Değerlendirmeler Dairesi ve Dış İlişkiler Daireleri’nde Daire Başkanlığı ile Sistemik Risk Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2004-2010 yılları arasında ise Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Hazine Müsteşarlığı’ndaki görevi süresince kurum içi birçok yürütme komitesinde (Borç Yönetimi Komitesi, Disiplin Komitesi vb.) görev almıştır. Akçay, ayrıca, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (CEB), Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası (BSTDB), Ekonomik İşbirliği Örgütü Ticaret ve Kalkınma Bankası’nda (ECOBANK) Yönetim Kurulu Üyeliği, Milli Reasürans A.Ş.’de Denetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. Bu görevlerin yanı sıra, Dünya Bankası (WB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Asya Kalkınma Bankası (ADB), İslam Kalkınma Bankası (IDB) gibi uluslararası finansal kuruluşlarda da Guvernör Yardımcısı olarak Türkiye’yi temsil etmiştir. 2010-2013 yılları arasında Londra’da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve iki dönem EBRD Yönetim Kurulu’nun İdari ve Mali İşler Komitesi Başkanlık görevini üstlendikten sonra 2013-2016 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı’nda görev yapmıştır. Akçay, 2016 Nisan ayından bu yana Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.
Hülya KEFELİ
Hülya Kefeli
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

1960 doğumlu olan Hülya Kefeli, Robert Koleji’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Kefeli, kariyerine 1983 yılında Akbank’ta Uzman Yardımcısı olarak başlamış, çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2007-2015 yılları arasında Uluslararası Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. Akbank iştiraki olan şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunan Kefeli, 15 Mayıs 2017 tarihinden bu yana Fibabanka Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Selçuk Yorgancıoğlu
Selçuk Yorgancıoğlu
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş
1967 doğumlu olan Selçuk Yorgancıoğlu, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmasının ardından University of New Haven’da finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1992-1993 yılları arasında Interbank’ta Yönetici Adayı ve Uzman Yardımcısı, 1993-1998 yılları arasında ABN AMRO Group İstanbul ve Amsterdam’da Yatırım Bankacılığı ve Gelişmekte Olan Piyasalardan sorumlu Müdür, 1998-1999 yılları arasında FinansInvest’te Genel Müdür Yardımcısı, 1999-2000 yılları arasında aynı unvanla Fiba Bank’ta görev almıştır. 2000-2007 yılları arasında Gelişmekte Olan Piyasalar Eş Başkanı olarak Deutsche Bank- Londra’da görev yapan Yorgancıoğlu, 2007-2008 yılları arasında DeutscheBank–İstanbul’da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmiştir. 2008 yılından bu yana Abraaj Group Türkiye ve Orta Asya’dan Sorumlu Ortak olarak görev yapan Yorgancıoğlu, Eylül 2016 tarihinden itibaren Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
Onur Umut
Onur Umut
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

1962 doğumlu Onur Umut, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1985-1988 yılları arasında İktisat Bankası’nda kariyerine başladı. 1988 yılında Fiba Grubu’na katılan Umut, 1996-1999 yılları arasında Finansbank N.V.’de (şimdiki adı ile Credit Europe Bank N.V.) ve 1999-2003 yılları arasında ise Finansbank A.Ş.’de Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. Şu anda, Fiba Grubu yurt dışı bankaları, Fiba Holding A.Ş. ve Fibabanka A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyeliklerinde yer almaktadır.

Ömer Mert
Ömer Mert
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş
1969 doğumlu olan Ömer Mert, İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından aynı fakültede Mühendislik Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır. 1993 yılında profesyonel kariyerine başlangıç yaptığı sigortacılık sektöründe farklı şirketlerde görevler almasının ardından 2003-2005 yılları arasında Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de, 2005-2012 yılları arasında ise Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2012-2017 yılları arasında Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev alan Mert, Ocak 2017 tarihinden itibaren Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.